Вигода електрокара Smart Fortwo

Daimler довів ефективність Smart Fortwo електро

smart-fortwo-electro-eMERGE-1-smart-uaЗавершився дворічний експеримент, розпочатий німцями в травні 2013 року. Концерн Daimler виділив 146 Smart Fortwo Electro для того, щоб перевірити їх в подорожах на великі відстані. За весь час електро-смарт подолали понад мільйон кілометра використовуючи виключно електричну енергію.

Проект назвали eMERGE, а якщо розшифрувати вийде – моделювання електричної мобільності в регіонах. У цьому великому експерименті взяли участь: міністерство транспорту Німеччини, університети Ахена, Зігена, Берліна, інститут ОКС, компанія RWE. В цілому на збір необхідних даних було витрачено 6,5 мільйона євро.

smart-fortwo-electro-eMERGE-4-smart-uaБезпосередню участь брали приватні особи. Серед них було встановлено чимало рекордів за цей час. Наприклад, один з Smart Fortwo проїхав 161 км без підзарядки! Хоча в паспорті на машину ліміт встановлений в 145 км. Іншим водієм була зафіксована витрата енергії в 10,4 кВт / год на 100 км шляху, а в документах вказано 16,3 кВт / год на тих же 100 км. Такими ось показниками смарти всіх дуже приємно здивували.

smart-fortwo-electro-eMERGE-2-smart-ua

Проаналізувавши зібрані дані, організаторами eMERGE було зроблено висновок. Суть його зводиться до того, що економічно вигідно пересуватися на електричних Smart Fortwo для людей, що долають відстань у 50 км і більше. Однак, система «заправок» потребує доопрацювання. Оскільки їх явно не вистачає, було запропоновано встановити додаткові в громадських місцях.

Незабаром запустять другий подібний проект. З назвою недовго мудрували – eMERGE2. Цього разу Smart Fortwo замінять на Mercedes-Benz B-Class. Під капотом буде або гібридний двигун, або водневі осередки. В іншому ж все як в попередній раз. Цілі залишилися колишніми.

smart-fortwo-electro-eMERGE-3-smart-ua

Електричний Smart ForTwo попереднього покоління можна купити за 18 910 євро. Потужність його двигуна становить 75 к.с. У смарта, що пройшов через вмілі руки салону Brabus міць доходить до 85 коней.

Статті

Slider