Як вибрати Smart з пробігом

Як правильно вибрати і купити Smart Fortwo (Roadster) 

з пробігом. Поради Експертів.

У гонитві за низькою ціною, майбутні автовласники часто можуть витратити на своє свіжо-куплене чадо набагато більше коштів, ніж планувалося спочатку. Тим більше, що останнім часом почастішали продаж пригнаних дешевих автомобілів Smart з вбитими моторами. 

kak vibrat smart fortwo 1

Тільки за перші пару місяців поточного року ми відремонтували 14 двигунів в Smart Fortwo. Нам-то не складно, досвід дозволяє їх клацати як горіхи. Але все-таки, дуже хочеться допомогти майбутнім смартоводам, не тільки заощадити кошти, але і зробити вірний вибір на самому початковому етапі, не псуючи перше враження цих чудових автомобільчиків. Давайте разом розглянемо найважливіші моменти і виберемо дійсно хороший Смарт Форту або Смарт Роадстер, який буде вам вірним помічником і не завдасть серйозних клопотів.

Нижче приведена інструкція, завдяки якій ви не тільки купите краще авто, але і заощадите свої кошти в подальшому, якщо ще зробите діагностику обраного Smart на спеціалізованому СТО. Ці знання допоможуть вам привезти на станцію вже досить грамотно обраний автомобіль. А решта – це справа досвіду і професіоналізму автослюсаря на СТО. Разом з цим, звичайно, замір компресії і комп’ютерна діагностика, спеціальним обладнанням – Star Diagnosis. При правильному підході, економія коштів майбутнього смартовода коливається, в середньому, від 300уе до 1500уе.

Отже, приступимо. 

kak vibrat smart fortwo 9

Візуальний огляд:

1. Візуальний огляд лакофарбового покриття. Блик кольору пластику на сонці. Обов’язкова умова – рівномірність покриття і однаковий колір на всіх деталях кузова. Капсулу можна перевірити також чи за допомогою спеціального приладу, який міряє товщину лакофарбового покриття.

2.Перевірити на закріпленість елементів автомобіля смарт на кузові. Чи не бовтається фара, пластик, крило, нижня частина бампера.

3. Відсутність тріщин, дефектів, іржі, відколів на кузові. 

4. Також оглядаємо пластик на наявність тріщин, сколів, дефектів і місця його кріплення до капсули автомобіля.

5. Перевіряємо все скло на відсутність відколів, подряпин або тріщин. Показником того, що вони не змінювалися – буде однаковий рік виробництва на кожному склі. Причиною заміни можуть бути варварське втручання або ДТП.

6. Перевірити освітлювальні прилади. Це лампочки, габарити, стопи, туманка, світло в салоні.

7. Перевірити на працездатність двірники і електропідйомники стекол (якщо присутні).

8. Якщо ви дивитеся Smart в кузові кабріолет, обов’язково перевірити на цілісність і працездатність даху. Це теж, досить дорогий ремонт.

9. Відкрити обидві решітки під лобовим склом, з зовнішньої сторони автомобіля (можна застосувати до моделей Smart Fortwo 98-06гв). Під лівими гратами – перевірити наявність гальмівної рідини. Під правою – наявність охолоджувальної рідини. Також оглянути, поки не поставили грати на місце, на відсутність зварювальних робіт.

kak vibrat smart fortwo 10

10. Дивимося на стан дисків і гуми. Задні колеса в автомобілі Smart Fortwo розташовані трохи нарізно, це нормально. У продавця не рідко буває 2-й комплект гуми. Це теж, впливає на вартість продаваної машини. 

kak vibrat smart fortwo 3

11.Корисно заїхати на розвал-сходження. Це нам дасть інформацію про співвідношення коліс одного до іншого і допустимість норми їх нахилів. Також розвал визначить, з точністю до градуса, чи є деформація по кузову або ходової частини.

Огляд салону: 

1. На наявність і присутність аксесуарної частини. Чим її більше, тим дорожче комплектація купованої машини Smart. Це можуть бути ріжки (годинник і тахометр), склопідйомники, підлокітник, підсклянник одинарний або подвійний, шторка в багажнику, CD-чейнджер, бокси під диски, попільничка, бардачок під водійським сидінням, дзеркала з електрорегулюванням і підігрівом, круїз-контроль, а також наявність електропідсилювача керма. 

 kak vibrat smart fortwo 14

2. Стан керма, педалей, ручки коробки передач і стан сидінь – дадуть нам зрозуміти приблизний пробіг автомобіля смарт, навіть якщо був скручений спідометр. Хоч такі варіанти і трапляються досить рідко. Також, можна звернути увагу на стан водійського килима (якщо він не змінювався) і дверних ущільнювачів.

kak vibrat smart fortwo 12

3. Звернути увагу на приладову панель. Вона спалахує коли ми провертаємо ключ запалювання. Повинні працювати всі лампочки. У дизельних смартов є додаткова лампочка свічок накалу. Вони гаснуть після заведення автомобіля, протягом ~ 3-х секунд, необов’язково одночасно.

kak vibrat smart fortwo 15

Відкриваємо моторний відсік:

1. Перше, що обов’язково робимо – перевіряємо рівень масла в двигуні Smart. Якщо його в моторі немає, можна сміливо їхати дивитися іншу машину. За заявою виробника, у смартов є максимально! допустима витрата масла – до 800гр на 10000км. Якщо споживання в моторі більше заявленого, значить вже необхідний капітальний ремонт двигуна. Це значення ви зможете побачити тільки в процесі експлуатації. А перед покупкою, визначити стан мотора можна за допомогою виміру компресії (повинно бути 9,5 атм). 

kak vibrat smart fortwo 6

2. Відкручуємо заливну горловину масла і пробуємо натяжку ланцюга – він не повинна бовтатися.

kak vibrat smart fortwo 8

3. Оглянути моторний відсік і перевірити на наявність патьоків масла – їх бути не повинно.

kak vibrat smart fortwo 4

4. Послухати роботу заведеного автомобіля. Зокрема, звернути увагу на плавність оборотів двигуна і рівномірність його роботи. Не повинно бути сторонніх звуків і сильної вібрації. Не забуваємо про те, що це 3-х циліндровий автомобіль з ланцюговим приводом, тому працювати зовсім тихо у нього не вийде. 

5. Поки заведений мотор, звертаємо увагу на димність, колір і запах. Особливо це стосується дизелів. Якщо машина не прогріта, то можлива наявність пара, не потрібно плутати з димом. З вихлопної труби не повинно бути запаху масла і синюватого або сіро-чорного диму.

Пробна поїздка дасть нам приблизне розуміння ходової частини автомобіля Smart. Не повинно бути стукотів, скрипів, піщаний, кермо повинен стояти рівно і не відводити машину в сторону. Звертаємо увагу на працездатність турбіни (починає працювати з 2500 об).

Що дивимося на СТО:

1. На підіймачі – ходову частину і відсутність патьоків масла і антифризу.

2. Робимо комп’ютерну діагностику – на наявність актуальних і збережених помилок. Дивимося збіг по FIN в блоках управління (змінювалися чи ні), особливо в Smart з маленьким пробігом.

3. Міряємо компресію в двигуні. Це максимально заощадить кошти майбутнього власника. У разі не однакової компресії – дивимося інший смарт.

4. Дивимося свічки. Зліва на зображенні хороша свічка, праворуч – погана. Якщо були встановлені нові свічки на машину з проблемним двигуном – це привід для огляду нижнього ряду свічок. Через 100км все одно буде видно по ним

5. Якщо не розбираємося – просимо майстра оглянути лакофарбове покриття та стан кузова.

svechi smart fortwo

  • На замітку:

Як відрізнити потопельника Smart Fortwo?

1. Звернути увагу під гратами технічних рідин (візуальний огляд п.9) на відсутність намулу, глини, мула, бруду.

2. Підняти килимки та килими в салоні автомобіля, де це можливо. І також перевірити на відсутність вищенаведеного (п.1).

3. Подивитися чи немає проблем (п.1) в районі акумулятора. Він знаходиться під килимом, в ногах у пасажира.  

kak vibrat smart fortwo 20

4. При огляді ходової частини на підйомнику, також, звернути увагу на відсутність ознак потопельника.

Яка середня живучість двигунів в Smart Fortwo?

Залежить від таких факторів, як експлуатація та якість обслуговування автомобіля.

Приблизні цифри:

  • 0.6 – 100тис.
  • 0.7 – 150тис.
  • 1.0 – 200тис.
  • Дизель – 250тис.

kak vibrat smart fortwo 7

На що звернути увагу після придбання автомобіля Smart?

1. Витрата масла. Перший час – необхідно стежити за рівнем масла в двигуні. Перевіряти раз в 500-800 км або раз на тиждень.

2. Провести повторну комп’ютерну діагностику на наявність помилок. Якщо вони були скинуті перед продажем, то обов’язково з’являться в процесі експлуатації.

3. Звертати увагу на сторонні звуки або вібрації. Діагностика нам дасть стан ходової на поточний момент. Це не скасовує спостереження за роботою автомобіля, під час користування. Деякі поломки можуть виявитися згодом, наприклад, якщо машина стояла.

Які документи повинні бути у продавця машини?

Звіряємо номер кузова по нижчевикладеним документам. 

Якщо Smart на українській реєстрації:

1. Оригінал техпаспорта, якщо власник.

2. Додатково генеральна довіреність з правом продажу, якщо не власник.

3. Облікова картка (Облікова картка), якщо автомобіль вже знято з обліку (в такому випадку техпаспорт буде з обрізаним куточком).

Якщо свежепрігнанний Smart:

1. Бриф – іноземний техпаспорт.

2. Митна декларація.

3. Сертифікат відповідності.

Можна перевірити наявність сервісної книжки автомобіля.

kak vibrat smart fortwo 2

Рекомендації в залежності від місця вибору покупки машини:

1. Якщо це автомобільний портал. Дивимося на заповненість і точність опису, і кількість фотографій машини. Обов’язково, при зустрічі, перед початком огляду автомобіля, порівнюємо інформацію з оголошення

2. Якщо це автомайданчик або автобазар. Оглядаємо Smart по цій інструкції і якщо нас все влаштовує і подобається машинка – їдемо на СТО.

Як визначити биток Smart Fortwo?

1. Однорідність лакофарбового покриття. Перефарбований пластик можна побачити з його внутрішньої сторони. 

2. Відсутність зварювальних робіт.

3. Наявність всіх заглушок, пістонів, пластикових елементів, захисту.

4. Однакові роки випуску на склах в смарте.

kak vibrat smart fortwo 17

Чи можна якось визначити чи був Smart в ДТП, якщо немає зовнішніх ознак?

Якщо хороший майстер робив, то тільки хороший майстер і побачить!

Вдалих покупок, майбутні Смартоводи,

Ваш SMART-UA.

Статті

Slider